Priedas 2: Kaballaaa…, meilė, egoizmas, senolio išmintis…, mano komentaras [14/18]


Priedas 2: 

Kabalistas sakė, kad meilės nėra…

Su M. Laitmanu kalbėjosi Lina Klebanova, žurnalo „Šarm“ žurnalistė

(čia toj kabalisto kalboj daug prasmingo, verto dėmesio, bet ir nemažai šlamšto, kas yra ir ko nėra ir neegzistuoja, pats dar nelabai orientuojasi, bet orientuojasi pakankamai ir verta paskaityti, panagrinėti, suprasti… bet dar šauniau gyvenime viską ir dar daugiau suvokti pačiam ir žinoti kas toks esi… o liūdniausia kas lieka – kankintis nevilty ir mirti vienatvėj šioj dvokiančioj hienų visuomenėj…)

<..>

„Michaelis Laitmanas – vienas iš nedaugelio plačiai pripažintų šių laikų kabalos studijavimo guru. Šis mokslas apie pasaulėdarą, kaip tvirtina jo apologetai, pretenduoja paaiškinti viską, kas vyksta mūsų bei kitame pasaulyje, kuriame iš esmės ir rengiami mūsų pasaulio įvykiai.
Mokytojui, be abejo, galima pavydėti. Skirtingai nei filosofai, politologai, sociologai bei mes su jumis, jis žino atsakymą į pagrindinį būties klausimą: „Kas kaltas?“ ir ne mažiau svarbų „Ką daryti?“, taip pat puikiai sprendžia dilemą: „Kur eiti?“. Tačiau mūsų pokalbis visai nebuvo susijęs su žmonijos likimu. Mano pačios meilės mazgas regimai virto Gordijaus mazgu ir reikalavo kardinalių sprendimų, todėl į dvasingumo citadelę patraukiau tvirtai nusprendusi galų gale išsiaiškinti, ar egzistuoja amžinos vertybės, „būti ar nebūti?“, su kuo būti, taip pat „kas yra meilė?“ ir „kam mums tokia laimė?“.

Mokytojas buvo mielas, malonus ir… iš karto šokiruojantis.

Jis pasakė, kad meilės nėra!

Kad Petrarkos dejonės ir Šekspyro rafinuotas žliumbimas – ne daugiau nei nepatenkinto noro pasekmė. Kad tiesa yra testosteronas ir vien žmonijos įprotis viską komplikuoti paskatino atsirasti daugybę tomų šia amžina tema. Ir kad į pagrindinį moteriškos filosofijos klausimą: „Kas svarbiau: vidinio pasaulio ar biusto grožis?“ yra konkretus atsakymas.

Aš labai sielojausi. Visų pirma, man buvo nesuprantama, kaip žmogus, skleidžiantis dvasingumą, gali būti toks kategoriškas. Buvo apmaudu iškart prarasti potencialų sąjungininką kovoje su visuomenės cinizmu, ir pagaliau aš gailėjausi savo laiko, sugaišto įvairių balzakų, turgenevų ir kitų žorž sandų meilės patirties studijoms, bei žmonijos pastangų sukurti aukštąjį meną. Taigi bandžiau ginčytis. Sekėsi nekaip.

– Matai… Mano mama dirbo ginekologe, – pradėjo Laitmanas. – Ji atlikinėjo rimtus tyrimus…“

<..>

http://www.kabbalah.info/lt/biblioteka/pokalbiai/kabalistas-sak%C4%97-kad-meil%C4%97s-n%C4%97ra%E2%80%A6

Šią kabalisto kalbą prieš kokią savaitę vienas jobaris komentaruose pateikė, kur jam pasirodė „labai protingai viskas paaiškinta kas yra meilė ir šeima“. Ant tiek intelektas šlubuoja, kad bachuriukas nesuvokia savo gėdos ir klystkelių, o tuo labiau ką pats skaito, ne/supranta ir kaip pateikinėja pavyzdžius – jam pačiam seniai nepasiekiamas aukštumas. Todėl jis pasirinkęs priešingą kelią – kolekcionieriaus (mat neturėjo kitos išeities, turbūt paprasčiausiai tiesiog pasirinko lengvesnį kelią kaip ir visi, iš tu kurie dar šiek tiek turi kokios tai nuovokos…), bet drąsiai reiškia savo nuomonę rodydamas išmintį, žinias ir savo autoritetą, tarytum užimdamas vedlio poziciją… Vėliau diskusijoj su manimi jisai tik kniaukia kaip koks mažas žiurkiukas… O man beskaitant kabalisto kalbą, pasirodė, kad skyrybos turbūt butų „pats baisiausias“ dalykas kuris galėtų nutikti gyvenime… (ir iš tiesų jeigu labai giliai pažvelgus, ne vien tik į tą popiergalį, tai yra baisiausias dalykas, jei likimo valei palikti vaikai, dar blogiau – jei išnaudojami ar patyria psichologinį smurtą ir po skyrybų – žalojamas brendimas, užsisklendimas, sulėtėjęs protinis vystymasis, kūrybingumo praradimas, nevisavertiškumas, nepasitikėjimas, nerimas, neryžtingumas, silpnumas, baimė – tai mano asmenybė, kurią pavargau kaltint dėl visų nesėkmių, aš nestumiu kažkam kaltės dėl visų savo nesėkmių, bet pažvelgęs į praeitį galiu sudėt taškus ir pamatyt kodėl kas kaip ką įtakojo, nėra nutikę kažko labai blogo, bet pakankamai kvailų skaudžių klaidų, o gal kažkam realus mano ne/gyvenimas (ar gyvenimas dėl kitų) pasirodytų tik tikras nesibaigiantis košmaras). Tiek santuoka, tiek skyrybos, kaip žodis turintis kažkokią tai prasmę, šiame pasaulyje yra visiškas niekas – kabalistas rėždamas kalbą turėtų pabrėžti ir tai. Jie vargšai Gurai patys dar neviska suvokę ir aiškinasi kas kaip kur kodėl. Nors gal ir suvokia, bet tik kvailai daro klaidą, bandydami viską sustatyti ir pagrįsti su šio išsigimusio pasaulio pagrindais, istorija ir paistalais kurie neegzistuoja. Arba kabalistas tiesiog jum dėsto kuo labiau suprantama kalba, kad išvis bent ką suvoktumėt.

Reklama

taspats

K‘Pranas Kaponė – "gal esu netobulas, o gal vertas daugiau nei tobulybės..." 1:33 PM 5/31/2011 - aš tik jums truputi padėsiu… jūs patys suprasit ir pamatysit save…
Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Laukiami jūsų komentarai...

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s