Mokslininkai: pasaulį valdo viena „superkorporacija“


http://arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/1107/1107.5728v2.pdf

Mokslininkai: pasaulį valdo viena „superkorporacija“

2011.10.20 11:12  (Puslapis 1 iš 2)

1318 transnacionalinių korporacijų, sudarančių pasaulio ekonomikos šerdį. Superstipriai susijusios bendrovės pavaizduotos raudonai, smarkiai susijusios – geltonai. Taškų dydis proporcingas pajamoms. „PLos One" iliustr.  (nuotr. leidėjų)
 

  1318 transnacionalinių korporacijų, sudarančių pasaulio ekonomikos šerdį. Superstipriai susijusios bendrovės pavaizduotos raudonai, smarkiai susijusios – geltonai. Taškų dydis proporcingas pajamoms. „PLos One“ iliustr. (nuotr. leidėjų)

 Ciuricho universiteto mokslininkai atliko matematinę 43 tūkstančių transnacionalinių korporacijų tarpusavio ryšių analizę ir priėjo bauginančią išvadą: pasaulį valdo viena milžiniška „superkorporacija“. Būtent ji  „tampo už virvelių“ viso pasaulio ekonomiką.

 Pasak „New Scientist“, siekdami sumodeliuoti globalios korporacinės sistemos atvaizdą ekspertai apdorojo milžinišką duomenų, atspindinčių nuosavybės santykius tarp didžiausių pasaulyje transnacionalinių korporacijų, kiekį. Tyrimo rezultatai paskelbti „arXiv.org“ svetainėje.

„Tikrovė tokia sudėtinga, kad turėjome atsisakyti dogmų, įskaitant sąmokslo ar laisvosios rinkos teorijas, – sakė vienas tyrimo autorių, kompleksinių sistemų teoretikas Jamesas Glattfelderis. – Mūsų tyrimas paremtas realiais duomenimis“.

 Ankstesni tyrimai buvo atskleidę, kad didžioji viso pasaulio ekonomikos „pyrago“ dalis priklauso palyginti nedidelei privačių bendrovių ir bankų grupei, o visiems kitiems telieka trupiniai. Tačiau šiuose tyrimuose nebuvo atsižvelgta į šalutinius kompanijų ryšius, tai yra, į jų sąsajas su savo pačių antrinėmis ir susijusiomis bendrovėmis.

 Ciuricho universiteto mokslininkai, išanalizavę 37 milijonus bendrovių ir investuotojų iš viso pasaulio, nuo 2007 m. įtrauktų į „Orbis C“ duomenų bazę, atrinko  43 060 kompanijų, priklausančių transnacionalinėms korporacijoms, ir nustatė jų bendrus aktyvus. Remiantis šia informacija buvo apskaičiuotas…

 ka sudomino toliau pasiskaityti… 

http://www.balsas.lt/naujiena/561160/mokslininkai-pasauli-valdo-viena-superkorporacija

 – toliau atrinko 1318, poto dar nugriebe grietinele… – 147 ir puslapyje isvardino 50 riebiausiu…

Reklama

taspats

K‘Pranas Kaponė – "gal esu netobulas, o gal vertas daugiau nei tobulybės..." 1:33 PM 5/31/2011 - aš tik jums truputi padėsiu… jūs patys suprasit ir pamatysit save…
Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Laukiami jūsų komentarai...

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s